Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

23 lis 2021

Carlos García wygrywa u siebie w ostatniej rundzie Abarth Rally Cup podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich

Trzeci sezon Rajdowego Pucharu Abartha zaliczanego do Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (FIA ERC) zakończył się pierwszym zwycięstwem w serii zarezerwowanej dla Abartha 124 rally Carlosa Garcíi, pilotowanego przez Nazera Ghuneima.

• Na krętych drogach Wysp Kanaryjskich, hiszpański kierowca zwyciężył w Mistrzostwach  Abarth Rally Cup i zajął drugie miejsce w ERC2
  • Dariusz Poloński na podium ERC2 w Mistrzostwach Europy FIA ERC

Hiszpańska załoga, w samochodzie przygotowanym przez „Escudería La Palma Isla Bonita”, po niedoszłym zwycięstwie w 2019 roku, zdobyła pierwsze miejsce wśród samochodów marki z logo Skorpiona w 45. edycji Rajdu Wysp Kanaryjskich, ostatniej rundzie kontynentalnej serii Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC). García zajął również drugie miejsce w klasyfikacji ERC2, z różnicą zaledwie 24 sekund do zwycięzcy, na odcinkach specjalnych rozmieszczonych na trasie o długości 197,27 km.

Nie udał się natomiast Dariuszowi Polońskiemu i Łukaszowi Sitkowi, za kierownicą Abartha 124 rally w barwach zespołu Rallytechnology, wyczyn zdobycia 6 zwycięstw na 6 rozegranych rajdów. Polscy kierowcy musieli zadowolić się drugim miejscem w finale sezonu 2021.
Problem z elektroniką podczas drugiego odcinka specjalnego wykluczył polskiego kierowcę z wyścigu, ale udało mu się wznowić jazdę w sobotę, z 80-minutowym opóźnieniem w stosunku do hiszpańskiej załogi. Poloński zdołał jednak ukończyć wyścig, odrabiając sporo strat na odcinkach specjalnych na Gran Canarii. Po sezonie na bardzo wysokim poziomie, Mistrz 2021 roku stanął na podium w ERC2 również dzięki wycofaniu się bezpośredniego rywala, do tej pory prowadzącego w klasyfikacji.
Na zakończenie Rally Islas Canarias powiedział: „Pomimo problemów, które sprawiły, że w tym ostatnim rajdzie sezonu nie mogliśmy wystartować tak, jak byśmy chcieli, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało nam się osiągnąć. Daliśmy z siebie wszystko i udało nam się stanąć na podium ERC2, walcząc z naprawdę trudnymi rywalami, którym gratulujemy. Cieszę się Pucharu Abartha zdobytego w samochodzie, który przez wiele lat dawał nam mnóstwo satysfakcji”.

Klasyfikacja Abarth Rally Cup: 1. Dariusz Polonski (Polska, Rallytechnology) 143; 2. Roberto Gobbin (Włochy, Evo Motorsport) 51; 3. Martin Rada (Czechy, Agrotec Abarth) 36; 4. Carlos García (Hiszpania, Escuderia La Palma Isla Bonita) 25.