Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera Stellantis Communications i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami

27 lip 2021

Bearman zdominował włoskie Mistrzostwa F.4 Powered by Abarth na torze Imola. W Rajdzie Roma Capitale Dariusz Poloński zajął trzecie miejsce w Pucharze R-GT, odnosząc jednocześnie trzecie zwycięstwo w sezonie w Abarth Rally Cup.

• Osiem kolejnych wygranych angielskiego kierowcy z Van Amersfoort, który zdobył solidną przewagę w walce o tytuł Mistrza Włoch F.4 Powered by Abarth.
  • Na torze Imola świetne wyniki zanotował także Nikita Bedrin, trzykrotnie osiągając podium, dzięki czemu został nowym liderem w klasyfikacji debiutantów.
  • W Rajdzie Roma Capitale polska załoga Poloński-Sitek stanęła na podium w ERC2 i R-GT Cup, odnosząc również trzecie w bieżącym sezonie zwycięstwo w Abarth Rally Cup.

Oliver Bearman i Dariusz Poloński są niekwestionowanymi gwiazdami weekendu spod znaku Abartha. Na Autodromo Enzo i Dino Ferrarich w Imoli brytyjski kierowca z Van Amersfoort Racing zdobył solidną przewagę w sezonie 2021 włoskich Mistrzostw F.4 Powered by Abarth Certified by FIA, odnosząc zwycięstwo we wszystkich trzech wyścigach 4. rundy bieżącego sezonu, co oznacza osiem wygranych z rzędu! Z kolei w Rajdzie Roma Capitale, stanowiącym 3. rundę Rajdowych Mistrzostw Europy FIA, polski kierowca Rallytechnology wygrał trzeci raz w bieżących rozgrywkach Abarth Rally Cup i stanął na trzecim stopniu podium Pucharu FIA R-GT, a także na podium ERC2.

Na torze Imola Oliver Bearman (Wielka Brytania – zespół Van Amersfoort Racing) po raz kolejny w bieżącym sezonie zdominował włoskie Mistrzostwa F.4 Powered by Abarth Certified by FIA. Brytyjski kierowca zaliczył potrójne zwycięstwo i ma teraz na koncie 8 wygranych z rzędu. Nigdy wcześniej nikomu nie udało się tak długo utrzymać na najwyższym miejscu we włoskiej serii. W 1. wyścigu podium należało w całości do Van Amersfoort Racing w składzie: Nikita Bedrin (Rosja – Van Amersfoort Racing) i Joshua Dufek (Szwajcaria – Van Amersfoort Racing), dzięki czemu trzy stopnie podium pokryły się pomarańczowo-czarnymi barwami zespołu. W 2. i 3. wyścigu Nikita Bedrin i Leonardo Fornaroli (Włochy – Iron Lynx) naprzemiennie zajmowali drugą i trzecią pozycję, przy czym Włoch wyprzedził Rosjanina w 2. wyścigu, a w 3. panowie „zamienili się” pozycjami. Dzięki potrójnemu sukcesowi wśród debiutantów, Nikita Bedrin jest nowym liderem w tej kategorii. Włoską serię powered by Abarth ujrzymy ponownie w dniach 10-12 września na austriackim torze Red Bull Ring.

Bardzo dobry występ Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka w Abarth Rally Cup 2021. W Rajdzie Roma Capitale polska załoga Rallytechnology stanęła na podium zarówno w Pucharze R-GT, jak i ERC2. Dwa trzecie miejsca potwierdziły konkurencyjność Abartha 124 rally na nawierzchni asfaltowej, co przyznał również polski kierowca, który na mecie ostatniego odcinka specjalnego powiedział: „Jesteśmy zadowoleni po długim i trudnym rajdzie, doskonałym jednak dla tego samochodu". Na drogach w okolicach stolicy Włoch dobry wynik osiągnęli również Roberto Gobbin i jego pilot Alessandro Cervi, którzy po powrocie do serii natychmiast swobodnie poczuli się w Abarthcie 124 rally i na kolejnych odcinkach specjalnych osiągali dobre czasy.
Następna runda Abarth Rally Cup odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia podczas czeskiego Rajdu Barum.

Klasyfikacja włoskich Mistrzostw F.4 Championship Powered by Abarth: 1. Oliver Bearman (Wielka Brytania – Van Amersfoort Racing) 257 pkt.; 2. Leonardo Fornaroli (Włochy – Iron Lynx) 122 pkt.; 3. Tim Tramnitz (Niemcy – US Racing) 116 pkt.; 4. Sebastian Montoya (Kolumbia – Prema Powerteam) 115 pkt.; 5 Kirill Smal (Rosja – Prema Powerteam) 90 pkt.
Klasyfikacja Abarth Rally Cup: 1. Dariusz Poloński (Polska – Rallytechnology) 75 pkt.; 2. Martin Rada (Czechy –  Agrotec Abarth) 18 pkt.; 3. Roberto Gobbin (Włochy) 18 pkt.