Přihlaste se k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru newsletteru Stellantis Communications a budete dostávat aktuální informace o všech novinkách

11 čvn 2018

Team Peugeot Total v nemilosrdném Hellu skoncil tesne pod stupni vítezu

WRX 5. závod | Hell, 9. - 10. cervna 2018 Víkend plný zvratu prožil Team PEUGEOT Total pri pátém závode Mistrovství sveta FIA v rallycrossu na zatáckovité a kopcovité trati v Hellu v Norsku. Dva vozy PEUGEOT 208 WRX se probojovaly do finále, kde Kevin Hansen skoncil jako nejúspešnejší jezdec PEUGEOTu a perfektne dosáhl svuj dosud nejlepší výsledek v této sezone: celkove 4. místo. Nejmladší jezdec týmu dojel pred svým bratrem a týmovým kolegou Timmy Hansenem, který skoncil celkove pátý, zatímco Sébastien Loeb byl vyrazen v semifinále, takže jeho pozoruhodná série umístení na stupních vítezu skoncila.

Kevin Hansen, který se zlepšuje závod od závodu, pokracoval v letošním vzestupném trendu, když v napínavém finále skoncil tesne pod stupni vítezu na 4. míste. Poté, co v pátek spolu s inženýry divize Peugeot Sport udelal úpravy pro zlepšení nastavení svého vozu, nedopustil se po celý víkend žádné chyby, zlepšoval se od kvalifikacních jízd až do finále a se svým vozem PEUGEOT 208 WRX nemel žádné problémy. V semifinále stál v první rade vedle svého bratra, což byla príležitost pro maximální využití týmové strategie. Kevinuv výsledek zlepšil jeho postavení v mistrovství sveta a podtrhl jeho status šampiona budoucnosti.

Timmy Hansen v Norsku skoncil na 5. míste, což je výsledek, který neodráží rychlost, jakou mel behem víkendu. Poté, co byl na druhém míste v prubežném poradí a pak zvítezil ve svém semifinále, opet postoupil do finále a tam získal duležité body, ackoliv na startu dostal ránu zezadu. Jeho výkon byl opet jasnou ukázkou potenciálu, jaký má k dispozici v kombinaci velké rychlosti a potrebných jezdeckých schopností pro boj o vítezství.

Úžasná série umístení na stupních vítezu Sébastiena Loeba dospela do konce, když byl vyrazen v semifinále (dojel na 4. míste v 1. semifinálové jízde). To znamenalo, že ve finále musel podporovat své týmové kolegy mimo trat! V dusledku neštastné chyby týmu ve 3. kvalifikaci neabsolvoval svuj prujezd jokerem a byl za to potrestán težkou penalizací 30 sekund. Francouz po celý víkend predvádel velkou rychlost a stále je na 2. míste v šampionátu jezdcu, takže vše je stále ve hre.

PEUGEOT Team Total je nyní na 2. míste v šampionátu týmu a behem víkendu vykazoval dobré výkony navzdory neprízni osudu. Ackoli to nebyl bezproblémový víkend, tým je odhodlaný poucit se ze všeho, co jej potkalo. Nejnovejší vývojová fáze vozu by mela být predstavena behem následujícího závodu ve Švédsku.

PRÍŠTÍ ZÁVOD

Další kolo Mistrovství sveta FIA v rallycrossu, od 30. cervna do 1. cervence, se bude konat v Holjesu ve Švédsku, domovine Hansenovy rodiny, která tvorí tak duležitou soucást Teamu Peugeot Total. Holjes se nachází na západe zeme v blízkosti norských hranic a je to vždy neuveritelne populární zastávka s armádou nadšených fanoušku. Samotná trat - možná nejslavnejší rallycrossový okruh na svete - je tvorena 60 % asfaltu a 40 % šotoliny a má celkovou délku 1,21 km. Rekord na jedno kolo, dosažený v minulém roce, v soucasné dobe ciní 41,448 sekundy.