Přihlaste se k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru newsletteru Stellantis Communications a budete dostávat aktuální informace o všech novinkách

17 zář 2018

Sébastien Loeb pri WRX v Lotyšsku získal pro PEUGEOT další stupne vítezu

WRX 9. závod | Riga, 15. - 16. zárí 2018 Pri 9. závode mistrovství sveta FIA v rallycrossu v Lotyšsku se svádely mimorádne tesné souboje. Do té míry, že vítezný náskok v jednom z kvalifikacních závodu (Q1) byl pouhých 0,009 sekundy - neboli 23 centimetru na trati! Nakonec tým PEUGEOT Total dosáhl další umístení na stupních vítezu, se Sébastienem Loebem na 3. pozici. Bylo to jeho tretí pódiové umístení v Rize a dosud šesté v této sezone. Predevším se všechny tri vozy PEUGEOT 208 WRX dostaly spolecne do finále: skvelý úspech pro PEUGEOT v jeho teprve prvním roce úcasti v této nárocné disciplíne. I presto, že finálový závod neprobehl zcela podle plánu pro Timmyho Hansena a Kevina Hansena, kterí skoncili na 5. resp. 6. míste, byla to i tak ukázka síly týmu s užitecným bodovým ziskem. Loeb si zajistil druhé nejlepší bodové skóre víkendu, zatímco Team PEUGEOT Total posbíral v Rize více bodu (45) než kterýkoli jiný tým. PEUGEOT Sport postupuje v souladu se svým cílem bojovat o vítezství a je zde spousta nadejí pri príštím dobrodružství v USA už za pouhých 10 dní.

Bruno Famin, reditel PEUGEOT SPORT

„I presto, že sobota pro nás byla velmi složitá, když pri druhé kvalifikaci došlo k nekolika nehodám, jsme v nedeli dokázali opet bojovat a dnes ráno jsme dosáhli dvou silných výkonu v kvalifikacích 3 a 4, které vedly k extrémne silnému semifinále. Priznám se, že jsme na tento úspech byli docela hrdí. Finále už nebylo tak vydarené, z cehož vyplývá, že to pro nás nakonec byl celkove víkend se smíšenými pocity s nekterými pozitivními i negativními stránkami. Z pozitivního hlediska jsme opet videli, že rychlost našeho automobilu je velmi dobrá. Umožnila Sébastienovi vystoupit pošesté na stupne vítezu z devíti závodu. Na druhou stranu je jasné, že musíme udelat ješte hodne práce, jak jsme v našem prvním roce s plným továrním programem na mistrovství sveta FIA rallycrossu ocekávali. Starty jsou stále jednou z našich nejvetších slabin. V príštích týdnech a mesících se do tohoto úkolu pilne a pokorne pustíme. Opet dekuji všem, kterí se na tomto projektu podílejí a kterí neúnavne pracují v zákulisí.“

Sébastien Loeb, PEUGEOT 208 WRX Evo c. 9 - 3. místo v Rize

„Víkend probehl celkem dobre. V první kvalifikaci jsme dobre odstartovali a zajeli dobré casy, pak jsme meli ve druhé kvalifikaci trochu potíže a trefili bariéru, což nás stálo nejaký cas. Kvalifikace Q3 a Q4 byly dnes obzvlášte dobré. Myslím, že máme slušné tempo, ale problém, který jsme meli, je ten, že tri tovární týmy zde mají témer stejnou rychlost, takže je velmi težké dosáhnout na trati rozdíl, a v tuto chvíli nejsme dostatecne konzistentní pri startech. Pomerne casto ztrácím místo pri prujezdu první zatáckou, a to se mi vlastne stalo dnes i ve finále. Jsem však samozrejme rád, že jsem se vrátil na stupne vítezu! Potrebujeme ze sebe dostat trochu víc, abychom mohli usilovat o vítezství, a to od dneška bude náš cíl do konce sezóny. V tomto sportu se nedejí žádné zázraky, ale musíte proste tvrde pracovat, abyste pochopili, jak se máte zlepšit. Rozhodne je to jen otázka casu pro celý tým.“

Timmy Hansen, PEUGEOT 208 WRX Evo c. 21 - 5. místo v Rize

„Jsem spokojen s celkovým výsledkem tohoto víkendu a myslím, že páté místo je spravedlivým odrazem toho, co jsem si zasloužil. Muj start ve finále nebyl dokonalý a pravdepodobne jsem trochu mel být na špici duraznejší, ale rychlost byla celkove velmi, velmi dobrá a zaznamenali jsme urcitý pokrok, zvlášte když jsme skoncili se tremi vozy PEUGEOT ve finále. Pokud budeme tímto zpusobem v práci pokracovat, myslím, že mužeme dosáhnout své cíle. Mým vrcholem víkendu byla kvalifikace 3. Byl to závod, který jsme vyhráli, kde jsme mohli maximálne uplatnit všechny naše možnosti daleko od provozu. Opravdu jsem si rízení PEUGEOTu 208 WRX Evo vychutnal. Ted, pred dalším závodem WRX, poletím do USA, kde se úcastním Nitro Games, které organizuje Travis Pastrana. Takže me ceká jen zábava! "

Kevin Hansen, PEUGEOT 208 WRX c. 71 - 6. v Rize

„Jsem vlastne víc než štastný, jsem opravdu nadšený. Poctvrté v tomto roce jsem se dostal do finále a celý víkend jsem závodil dobre. To, co me obzvlášt teší, byl zpusob, jakým jsme reagovali na neúspechy, které jsme zažili v sobotu. Vypadalo to opravdu zle, ale s pomocí týmu jsme dokázali zabrat a vzdorovat. Je to opravdu mimorádná skupina lidí, kterí se nikdy nevzdávají. Z mého pohledu mám pocit, že se s tímto vozem stále více ucím a že pokracujeme po zlepšující se krivce, po níž jsme se vydali. Jsem rád, že se posunu zas o krok dál!“