Přihlaste se k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru newsletteru Stellantis Communications a budete dostávat aktuální informace o všech novinkách

13 lis 2017

Pocta za druhé místo v mistrovství sveta v rallycrossu pro Team Peugeot Hansen

Team Peugeot Hansen se v dvanáctém závode mistrovství sveta v rallycrossu 2017 v Jižní Africe po desáté umístil na stupních vítezu a stal se letošním vicemistrem mezi týmy1.

V posledním kole mistrovství sveta v rallycrossu 2017, které týmy poprvé v historii zavedlo do Afriky, vozy PEUGEOT 208 WRX podávaly od zacátku do konce vysoce konkurenceschopné výkony, a to vcetne pametihodného bleskového startu ve ctvrté kvalifikacní jízde. Timmymu Hansenovi se podarilo vyhrát první a ctvrtou kvalifikaci i své semifinále, avšak vítezství o tomto víkendu mu uniklo jen o pouhé desetiny sekundy vzhledem k tomu, že v první zatácce ztratil cas v tlacenici. Mladý Švéd se ovšem nevzdal a nakonec získal pro PEUGEOT 208 WRX desáté umístení na stupních vítezu ze 12 startu v letošním roce. Team Peugeot Hansen tak zpecetil zisk druhého místa v letošním poradí týmu a Timmy samotný získal páté místo v šampionátu jezdcu 2017.

Naopak pro Sébastiena Loeba to byl frustrující víkend. Poté, co byl v souboji v první kvalifikaci vytlacen z trate, v úvodním kole druhé kvalifikace mel defekt pneumatiky a nebyl již schopen ukázat svuj potenciál pri kvalifikaci. Nutno ríci, že jeho nadeje na nápravu v semifinále zapocaly slibným startem a do druhé zatácky najel na druhém míste. V postupu do finále mu bohužel zabránil další defekt pneumatiky, nicméne sezónu 2017 muže presto hodnotit pozitivne, nebot vybojoval sedm umístení na stupních vítezu a ctvrté místo v šampionátu jezdcu.

Kevin Hansen predvedl se svým PEUGEOTEM 208 WRX 2016 další presvedcivou jízdu, a to vcetne tretího místa ve druhé a ctvrté kvalifikaci. Na jeho start z vnejšího postavení pri poslední kvalifikacní jízde se hned ta nezapomene. Díky penalizaci Kena Blocka se podruhé za sebou dostal do finále a zásluhou vynikajícího víkendu si výrazne polepšil své postavení v poradí jezdcu a letošní šampionát ukoncil na osmém míste pred Blockem!

Ohlasy

Kenneth Hansen (reditel týmu):

„Od samého pocátku jsme byli konkurenceschopní a Timmy vyhrál první a ctvrtou kvalifikaci. Byli jsme pevne rozhodnuti dosáhnout zde vítezství a všechny naše vozy se dostaly do semifinále, které se podle ocekávání stalo velkou bitvou. Sébastienovi ani Kevinovi se v zahajovacím kole nepodarilo ukázat jejich opravdovou rychlost, avšak Timmy si v semifinále dojel pro vítezství. Rovnež Kevinovi prinesl jeho výsledek místo ve finále. Naše nadeje na vítezství zustávala živá, ale Timmy byl v úvodních zatáckách vytlacen a od prvního místa ho v cíli delila méne než sekunda! To bylo nesmírné zklamání. Jsme však presto velmi potešeni druhým místem v poradí týmu za rok 2017. Po celý rok jsme ze sebe vydávali to nejlepší, co nám naše zdroje dovolily.“

Timmy Hansen (PEUGEOT 208 WRX c. 21), 2. místo:

„Myslím, že v Jižní Africe jsme podali jeden z nejlepších výkonu v této sezóne. Byli jsme skutecne konkurenceschopní a já vyhrál první a ctvrtou kvalifikacní jízdu. Bylo to poprvé v této sezone, kdy jsem vyhrál dve kvalifikacní jízdy. Moje semifinále bylo velmi tesné a zejména v první zatácce jsem se hodne snažil. Když jsme se Sébastienem vjíždeli bok po boku do druhé zatácky, zjistil jsem, že jedu špatným smerem. I presto jsem své semifinále vyhrál. Také první kolo finálové jízdy bylo docela tvrdé. Propadl jsem se o nekolik míst, a tak jsem do jokeru zajel velmi brzy. Poté jsem delal vše, co bylo v mých silách, abych se probojoval zpet a vítezství mi nakonec uniklo jen o pár desetin sekundy. Bylo by tak krásné dnes vyhrát. PEUGEOT 208 WRX je nejlepší vuz, jaký jsem kdy rídil, a tak zakoncit sezónu bez vítezství ve finále je velkým zklamáním. Se svou sezonou jsem nicméne spokojen a myslím, že jsem se stal o neco vyrovnanejším jezdcem.“

Sébastien Loeb (PEUGEOT 208 c. 9):

„Z mého pohledu bylo poslední kolo sezóny velkým zklamáním, zejména proto, že muj vuz byl tak konkurenceschopný! V kvalifikaci se pro me situace nevyvíjela dobre: v první jízde jsem byl vytlacen a v první kole druhé jízdy jsem mel defekt pneumatiky. Ve tretí a ctvrté jízde se mi darilo lépe a pak jsem dobrým startem zahájil semifinále, nebot jsem byl na druhém míste za Timmym, avšak poté se mi ve strkanici opet poškodila pneumatika. Pak už jsem nebyl schopen vybojovat špickový výsledek. Je zklamáním zakoncit takto rok, který byl rovnež frustrující. Obratme se k další sezóne!“

Kevin Hansen (PEUGEOT 208 WRX c. 71), 6. místo:

„Mé výsledky v kvalifikaci me docela potešily, presto, že bych první a tretí kvalifikaci asi dokázal zajet dokonce ješte lépe. Ve ctvrté kvalifikaci jsem mel vynikající start, který mi umožnil vyhrát svou jízdu a v této cásti kvalifikace se umístit na tretím míste. Bohužel úplne nerozumím tomu, co se mi prihodilo v semifinále. Nekolik prvních zatácek se odehrávalo v naprostém zmatku. Jediné, co vím, je, že jsem v jedné chvíli jel na tretím míste a pak jsem se o nekolik zatácek pozdeji ocitnul na šestém míste. Poté jsem mel problém s prevodovkou, ale podarilo se mi dostat do finále díky tomu, že Block byl penalizován. Moji mechanici odvedli skvelou práci a dali vuz vcas do porádku. Bylo skvelé úcastnit se po druhé za sebou finále. Trebaže mi selhala prevodovka, byl jsem štastný, že jsem v posledním kole sezóny ukázal svuj potenciál.“

Konecné poradí - Kapské mesto (12. listopad 2017)

1. Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo GTI)