Запишете се за бюлетина на Stellantis Communications и бъдете информирани за всички новини.

На път към Берлин: Opel подкрепя Дортмунд по време на финала за Купата

• Уникална поредица: Борусия Дортмунд на финал за четвърта поредна година
  • “BVB Quiz Taxi”: Клубната икона Норберт Дикел на път с новия Opel Insignia
  • Среща на любителите: Феновете се събират на Брайтщайдплац, за публично гледане в Алт Трептов
  • Последни билети: Opel ще разиграе томбола за последните оставащи билети преди началото

Рюселсхайм/Берлин. Борусия Дортмунд ще пътува за финала на Купата на Германия в Берлин след като победи Байерн Мюнхен с резултат от 3:2 в завладяващ полуфинал. Така отборът се класира за този финал за четвърти пореден път, поставяйки рекорд за последователни участия. Отборът на треньора Томас Тухел иска да завърши този изпълнен с върхове и падове сезон с победа на финала, който ще се играе на Берлинския Олимпик Щадиум на 27 май. Opel, който е официален автомобилен партньор на Борусия от пет години, ще подкрепи появата на Дортмунд с множество активности преди и по време на мача срещу Айнтрахт, Франкфурт.

Целта е ясно дефинирана: играчите на Борусия Дортмунд искат да тържествуват с купата в съботната вечер – и Opel ще бъде там преди и след мача. Десет автомобила Opel ADAM и Mokka X във впечатляваща BVB брандировка ще се използват като промоционални возила за превоз между Олимпик Щадиум и Брайтщайдплац – традиционното място за среща на феновете на BVB в Берлин.

В допълнение, клубната „икона“ Норберт “Nobby” Дикел ще застане на волана на новата Insignia. Той ще осигури на феновете на BVB шанса да спечелят няколко билета за финала на Купата, ако успеят да покажат достатъчно знания за клуба в неговото “BVB Quiz Taxi”: Освен всичко друго, делегацията от Дортмунд и почетните гости ще имат достъп до 25 автомобила на Opel за своите трансфери, включително 10 нови Opel Insignia.

В допълнение, Борусия ще организира публично гледане в Алт Трептов. Около 50000 фенове на Борусия, които не са се сдобили с билет за големия мач, се очаква да пристигнат за големия мач в германската столица. Opel ще присъства на събитието и ще разиграе томбола за публичното събитие. Последните билети също ще бъдат разиграни на томбола – 90 минути преди началото на мача. Победителите веднага ще бъдат превозени до Олимпик Щадиум с Opel ADAM.

Освен това Opel ще осигури помощни автомобили при евентуален победен парад през центъра на Дортмунд до легендарния Борзигплац, ако отборът от Рурската долина победи Айнтрахт Франкфурт. Шестима щастливи фенове на BVB, спечелили място в помощните автомобили, ще имат също възможността да станат част от това специално преживяване.