23 jun. 2026

Formule E kalender gekend met races in succesvolle Opel-markten

Eerste race als fabrieksteam: het ABB FIA Formule E-wereldkampioenschap gaat op 18 en 19 december 2026 van start in Saoedi-Arabië Over de hele wereld: 21 races in 13 steden op vier continenten Thuiswedstrijd: Seizoenshoogtepunt voor het Opel GSE Formula E Team in Berlijn op 8 en 9 mei 2027 Jörg Schrott: „De kalender verenigt iconische locaties en belangrijke markten“

  • Eerste race als fabrieksteam: het ABB FIA Formule E-wereldkampioenschap gaat op 18 en 19 december 2026 van start in Saoedi-Arabië
  • Over de hele wereld: 21 races in 13 steden op vier continenten
  • Thuiswedstrijd: Seizoenshoogtepunt voor het Opel GSE Formula E Team in Berlijn op 8 en 9 mei 2027
  • Jörg Schrott: „De kalender verenigt iconische locaties en belangrijke markten“

 

Rüsselsheim.  Opel weet nu wanneer en waar zijn Formule E-avontuur van start gaat. De Duitse fabrikant maakt op 18 en 19 december 2026 in Jeddah, Saoedi-Arabië, zijn debuut als fabrieksteam in het ABB FIA Formule E-wereldkampioenschap. De publicatie van de racekalender door de FIA vandaag markeert het begin van de cruciale fase voor Opel op weg naar het internationale elektrische wereldkampioenschap. In het eerste seizoen van de Duitse fabrikant zal het Opel GSE Formula E Team deelnemen aan 21 races, verspreid over 13 steden op vier continenten.

„Met de publicatie van de kalender hebben we nu een heel concreet doel voor onze verwachtingen. Het hele team werkt al maanden toe naar de seizoensopener. Nu is het duidelijk dat ons Formule E-avontuur op 18 december in Jeddah van start gaat”, aldus Jörg Schrott, teambaas van het Opel GSE Formula E Team. “De kalender brengt moderne metropolen, iconische motorsportlocaties, spectaculaire circuits en belangrijke internationale markten samen. Dat is precies wat het voor Opel zo spannend maakt.”

Een hoogtepunt: de thuisrace in Berlijn voor Opel-fans en -medewerkers

Voor Opel begint de reis in Saoedi-Arabië, waarna het Formule E-wereldkampioenschap in januari doorreist naar Mexico-Stad. In februari staan er twee races op het programma in de VS, in Austin en Miami, waarna São Paulo (Brazilië) in maart het Amerika-blok afsluit. Met de race in Sanya (China) in april verschuift de focus naar Azië, waarna in mei en juni het Europese deel van het seizoen plaatsvindt.

De Europese evenementen en natuurlijk vooral de Duitse race zijn vanuit het oogpunt van Opel van bijzonder belang. Het thuisraceweekend in Berlijn op 8 en 9 mei 2027 luidt de Europese tour in – waarbij naar verwachting veel Opel-fans en -medewerkers aanwezig zullen zijn. Daarna volgen Monaco, Brands Hatch, Zandvoort en Madrid.

Sterk in Europa: Formule E gaat van start in succesvolle markten

Opel presteert momenteel bijzonder goed in Europa: in het eerste kwartaal van 2026 steeg de verkoop van personenauto’s van Opel en Vauxhall in de EU29-regio met bijna 18 procent tot meer dan 115.000 eenheden, en nam het marktaandeel toe tot 3,3 procent. Ook op zijn thuismarkt Duitsland boekte Opel aanzienlijke vooruitgang, met bijna 33.600 nieuwe registraties van personenauto’s, een stijging van 39 procent. De Corsa blijft een absolute bestseller in Duitsland, waar hij al meer dan vijf jaar de populairste kleine auto is.

Daarnaast zijn ook andere belangrijke markten in de racekalender opgenomen: in het Verenigd Koninkrijk blijft de Corsa eveneens de bestverkochte kleine auto, terwijl de Frontera daar in het eerste kwartaal de bestverkochte volledig elektrische B-SUV was. In Nederland staat de Corsa op de tweede plaats in het segment van de kleine auto’s, en in Spanje staat de volledig elektrische Frontera op de vierde plaats in zijn segment.

Tegelijkertijd winnen de dynamische GSE-varianten van de Mokka en de Corsa juist op deze markten aan belang: met name Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, maar ook Italië, Frankrijk, Nederland en Spanje zijn sleutelmarkten voor de Opel Mokka GSE en de nieuwe Opel Corsa GSE, die later dit jaar op de markt komt.

“Met Berlijn, Monaco, Brands Hatch, Zandvoort en Madrid omvat het Europese deel van het seizoen verschillende belangrijke markten voor ons”, aldus Schrott. “Tegelijkertijd biedt de Formule E ons een wereldwijd podium om Opel te presenteren als een emotioneel en toekomstgericht merk.”

Vooruitblik: intensieve voorbereiding op een druk debuutseizoen

Na het Europese blok brengt de wereldtour het Opel GSE Formula E Team in juli naar Shanghai en vervolgens naar de seizoensfinale in Tokio. “Een blik op de kalender geeft een goed beeld van wat voor een intens debuutseizoen ons te wachten staat. We worden uitgedaagd op zeer uiteenlopende circuits en onder totaal verschillende omstandigheden”, aldus Jörg Schrott. “Dit is precies waar we ons al maanden op voorbereiden: het team groeit naar elkaar toe, het schema staat vast, de testdagen zijn intensief en productief – en we zullen op deze manier blijven werken tot aan de start van het seizoen.”

De Formule E-kalender 2026/2027

18 december 2026                 Jeddah (Saoedi-Arabië)

19 december 2026                 Jeddah (Saoedi-Arabië)

16 januari 2027                      Mexico-Stad (Mexico)          

6 februari 2027                       Austin (VS)    

20 februari 2027                     Miami (VS)

13 maart 2027                        São Paulo (Brazilië)

17 april 2027                          Sanya (China)

8 mei 2027                             Berlijn (Duitsland)

9 mei 2027                             Berlijn (Duitsland)

15 mei 2027                           Monaco (Monaco)     

16 mei 2027                           Monaco (Monaco)

29 mei 2027                           Brands Hatch (Groot-Brittannië)

30 mei 2027                           Brands Hatch (Groot-Brittannië)

18 juni 2027                            Zandvoort (Nederland)          

19 juni 2027                            Zandvoort (Nederland)

26 juni 2027                            Madrid (Spanje)

27 juni 2027                            Madrid (Spanje)

10 juli 2027                             Shanghai (China)      

11 juli 2027                             Shanghai (China)

24 juli 2027                             Tokio (Japan)

25 juli 2027                             Tokio (Japan)

   

Pers Contact:

WIM VERLOY
Communications Belux
Press Officer
+32-(0) 495 38 90 33 | wim.verloy@stellantis.com  
Stellantis Belgium. | Bourgetlaan 20/2 | 1130 Brussel
 

 

Andere inhoud